FAQs

W jaki sposób formalno-prawny jest wystawiana treść Krajowej Deklaracji Właściwości Użytkowych (KDWU) dla belek w zakresie odporności ogniowej (zob. załącznik KDWU pkt. 8), skoro inny podmiot upoważniony z AT (ETA) projektuje i wykonuje powłoki pęczniejące?

Producent farby przedstawia KDWU na swoje wyroby, a producent belek na swoje, zgodnie z dokumentami odniesienia. Grubości powłok ochronnych są określone w KOT i nie ma potrzeby każdorazowego ich projektowania.

Kiedy otrzymujemy projekt, potrzebujemy obliczeń belek zgodnie z odpowiednimi Eurokodami. Czy producent belek PFEIFER Hybridbeam® jest w stanie je zapewnić?

PN-EN 1991-1 + NA Oddziaływania na konstrukcje. Część 1-1: Oddziaływania ogólne. [5] – TAK PN-EN 1992-1 + NA Projektowanie konstrukcji z betonu. Część 1-1: Reguły ogólne i reguły dla budynków. [6] – TAK PN-EN 1993-1-1 + NA Projektowanie konstrukcji stalowych. Część 1-1: Reguły ogólne i reguły dla budynków. – TAK, dodatkowo zgodnie z EN 1994-1-1. […]

Jak wygląda sprawa obrotu belki hybrydowej PFEIFER Hybridbeam® przy niewielkim wymiarze słupa i dużej szerokości belki? Czy w każdym przypadku nie trzeba podpierać belki podczas montażu?

W przypadku skręcania na podporze istnieje możliwość zblokowania odkształcenia postaciowego belki PFEIFER Hybridbeam® za pomocą kotew wprowadzonych w słup lub ścianę żelbetową przy zastosowaniu np. oparcia z nożami i zalania gniazd betonem przed układaniem płyt stropowych. Jeśli mamy do czynienia z dużą rozpiętością stropu i belki, to wówczas przy jednostronnym układaniu płyt stropowych wskazane jest […]

C